Tipy a zajímavosti

Kuchyně krásná a praktická

Pokud bychom měli označit místo, které je podstatou domova, pak by to byla dozajista kuchyně. Právě tady se totiž odehrává velká část našeho života – připravujeme a konzumujeme tady jídlo, trávíme zde čas se svou rodinou, zveme si sem návštěvy. Musí tak být nejen praktická, ale i reprezentativní, měla by odpovídat vašemu životnímu stylu i zvyklostem. Zařiďte si ji tedy tak, abyste se tady cítili příjemně a dobře se vám v ní pracovalo. Nechte si vytvořit kuchyň na míru, klasickou či moderní, a budete mít všechno hezky po ruce a přehledně uspořádané.

Drobné domácí nehody? Nevadí
Ačkoli se nábytek velkou měrou podepisuje na vzhledu místnosti, stěžejní význam má podlaha. Ta je v kuchyni obzvlášť zatěžovaná. Musí proto být dostatečně odolná, aby dlouho vydržela, nenáročná na údržbu, a bezpečná, abychom po ní neuklouzli. Důležitá je také její hřejivost. Vedle toho však také chceme, aby hezky vypadala a byla dostatečně reprezentativní.
V kuchyni není nouze o drobné domácí nehody, pokud i vám neustále padá něco na zem, pak volte vinylovou podlahu. Tento materiál totiž skvěle odolá vlhkosti i mechanickému poškození, otlakům i oděru a snadno se udržuje. Kromě toho vás příjemně překvapí svou cenou a snadnou a rychlou pokládkou – to vše jsou důvody, díky nimž vinylové podlahy patří v kuchyních k nejběžnějším. Seženete je v autentických a rozmanitých dekorech dřeva a kamene.

Zelenou přírodě
Na popularitě nabývají také přírodní materiály, které jsou velice moderní. Kromě dřevěné podlahy, která dodává nadčasový vzhled a hodí se téměř do každého interiéru, můžete volit také přírodní linoleum, které oceníte pro jeho antibakteriální vlastnosti, či korkovou podlahu, která je nejen lehce udržovatelná, ale také příjemně hřejivá – a to jak na dotek, tak na pohled. Vyvarujte se jí však v případě, že vaši domácnost obývá také čtyřnohý mazlíček – zvířecí drápky by ji totiž mohly poškodit.
Zříkat se v této místnosti nemusíte ani koberce, volte však spíše kusové, které jsou snazší na údržbu, stačí jej vyklepat či oprat a je uklizeno. Tak, proměňte kuchyň ve vaše království!